Óvodánk története
Lelkes szülők önzetlen munkája nyomán nyitotta meg kapuit Gödöllőn 1990-ben a Waldorf-óvoda a Ganz óvoda kisépületében. Huszonöt kisgyermek kezdte meg itt óvodás életét, egy német waldorf óvónő és két magyar óvónő vezetésével. Érdékességként említem meg, hogy a 25 kisgyermek közül a waldorf iskolában 13 érettségizet, s egyikőjük azóta mint osztálytanító tért vissza az iskolába.
A fentiekből következik, nem csoda, hogy az óvoda iránti érdeklődés egyre nőtt, és 1992-ben megszületett az igény a második csoport beindítására. A hely adott volt egy üres csoportszoba formájában, melyet ki kellett festeni, lambériázni, hajópadlózni, bebútorozni. A szülők nagyon sokat dolgoztak azon, hogy mindez megtörténhessen. Édesanyák kötötték a gyapjú állatokat, de fajátékokra már nem futotta. Akkor egy szeles éjszakai vihar az óvoda kapujánál lévő fát reggelre a bejáratunk elé döntötte. Ügyes apukák, nagytestvérek igen gyorsan „eltüntették”. Ebből a fából készült játékokkal ma is játszanak óvodánkban a gyerekek.
Az óvoda tovább növekedett, 1996-tól néhány évig három csoport működött két helyszínen.
2002-ben az önkormányzattól az óvodát fenntartó Gödöllői Waldorf Pedagógiai egyesület nagyrészben megkapta az Isaszegi úton lévő volt MHSZ épületét. Kérdéses volt, hogy ez az épület, udvar megfelelő-e egy waldorf óvoda számára. A Ganz óvoda épületéből azonban költözni kellett, s más lehetőség nem lévén, a szülők óriási lendülettel, erőfeszítéssel és akarattal kezdtek az óvoda felújításához, amihez az önkormányzat is hozzájárult. Az összes felújítási költség tizennyolc millió forintot tett ki.
A látványos belső megújulás után a régi óvodát lovas kocsival hagyták el lakói, s érkeztek meg az új épületbe, ami a mai napig otthont ad az óvodának. A külső felújításra akkor már nem jutott pénz. 2009 nyarán azonban a fenntartó megteremtette a külső homlokzati vakolás anyagi feltételeit, s jelentős szülői munkával új ruhát kapott az épület.