Az a feladatunk, hogy a gyermek környezetében olyan hatást fejtsünk ki, hogy egészen a gondolatokba és érzületekbe menően a jót, az igazat, a szépet és a bölcset utánozó lénnyé lehessen.

Rudolf Steiner

ELSŐS HÍVOGATÓ
Szülők az iskolapadban

.

Kedves Szülőtársak és Érdeklődők!

Nagy örömünkre a holnapi, február 16-án reggel 8:00 órától megrendezendő  “Szülők az iskolapadban – Milyen lehet Waldorf diáknak lenni” különleges Nyílt Napunkra szinte valamennyi órára meg van a minimális létszám az előzetes jelentkezések alapján, így szeretettel várunk Benneteket!

Kérjük – mindenekelőtt az alsós tantárgyak és a Bothmer foglalkozás résztvevőit –, hozzatok magatokkal váltócipőt!

Az alábbi programmal készülünk:

 

FŐOKTATÁS, 8.00-10.00 óra

Számtan, 2. osztály – Steiner Melinda, osztálytanító

5. osztály terme (a II. emeleten jobbra a folyosó végén)

Ennek az órának a résztvevői kérjük 7:45 órakor az iskola bejáratánál gyülekezzenek, mert rövid sétával kezdenek (érdemes olyan cipőben jönni, ami bírja a sarat!)

Számtan, törtek, 4. osztály – Richter Bea, osztálytanító

4. osztály terme (a II. emeleten jobbra a folyosó végén)

Magyar irodalom (Arany János: Toldi), 6. osztály – Kovács Klaudia, osztálytanító

6. osztály terme (a II. emeleten jobbra)

Fizika, 8. osztály – Mincsik István fizika-, kémia- és kertművelés tanár

1. osztály terme (a I. emeleten balra) – íróeszközt hozzatok magatokkal!

 

1. SZAKÓRA, 10.20-11.05

Német nyelv, 1. óra az 1. osztályban – Mirus Katrin, németnyelv- és kézimunka tanár

5. osztály terme (a II. emeleten jobbra a folyosó végén)

Angol nyelv, 1. osztály – Tóth Adrienn, angol nyelvtanár

1. osztály terme (földszinten balra)

Formarajz, 2. osztály – Ruszkay Andrea, osztálytanító

3. osztály terme (földszinten balra)

Mozgás, 3-4. osztály – Györgypál Ildikó, Bothmer gimnasztika tanár

TORNASÁTOR – feltétlenül hozzatok váltócipőt és laza öltözetben gyertek!

 

2. SZAKÓRA, 11.10-12.00

Festés, 1.-2. osztály – Freigang Krisztián osztálytanító

2. osztály terme (a II. emeleten balra az euritmia teremmel szemben)

Ének-zene, 3.-4. osztály – Farkas-Molnár Judit ének-zene tanár

3. osztály terme (földszinten balra)

A kis létszámú jelentkezők miatt Judit inkább beszélgetést tervez, de természetesen a gyakorlatban is kipróbálják majd a hallottakat a résztvevők nyitottságától függően.

Angol nyelv, 2. osztály – Tóth Adrienn angol nyelvtanár

1. osztály terme (földszinten balra)

Rajzolás a 7.-8. osztályban – Kőhalmi Ákos osztálytanító, rajz-festés tanár

Festés terem (I. emeleten balra a folyosó végén)

Drámajátékok, 7.-8. osztály – Kecskés Judit drámatanár

Euritmia terem (II. emeleten)

 

12.00-13.00 EBÉD – A program ideje alatt frissítőket biztosítunk, de az ebédről kérjük mindenki maga gondoskodjon, amit közösen el lehet fogyasztani az ebédlőben.

 

A délelőtti programot követően folytatódik az Elsős hívogató programsorozatunk

13:00 órakor Tóth Piroska előadásával: “A kéz, a szív és a fej iskolája” – ünnepek, a kézimunka és a szabad vallás szerepe a gyermek fejlődésében.

Az előzetes regisztráció alapján – tanárainknak és szülőtársainknak köszönhetően – biztosítunk gyermekfelügyeletet, melynek helyszíne a földszinti “kis-napközi” terme (a bejárattól balra a folyosó végén).

Nagy szeretettel várunk Benneteket!