Az a feladatunk, hogy a gyermek környezetében olyan hatást fejtsünk ki, hogy egészen a gondolatokba és érzületekbe menően a jót, az igazat, a szépet és a bölcset utánozó lénnyé lehessen.

Rudolf Steiner

MIHÁLY-NAPI CSALÁDÜNNEP

MIHÁLY-NAPI CSALÁDÜNNEP

„…a napok ereje egyre fogy, a szívek fénye felragyog”


Idén hetedik alkalommal készülünk megrendezni Szent Mihály-napi Családünnepünket Gödöllő szívében, amely azóta már hagyománnyá és sokakat vonzó, várva várt részévé vált az őszi városi kulturális programkínálatnak.

2018. szeptember 29-én szombaton, 14:00 órától
szeretettel várunk mindenkit az évek óta jól bevált helyszínen,
a Zeneiskola és a Művészetek Háza közötti füves területen,
hagyományainkhoz kapcsolódó sokszínű, ugyancsak jól bevált programjainkkal!

 

Most is nagy igyekezettel, örömmel készülünk, szívből reméljük, hogy az időjárás is kegyes lesz hozzánk és ismét egy élményekben gazdag, szép délutánt tölthetünk együtt Mihály-napi ünnepünkhöz kapcsolódó tevékenységekkel, játékokkal.

A rendezvény fővédnöke:
Dr. Gémesi György, Gödöllő város polgármestere

A rendezvény megvalósítását a gödöllői Waldorf-közösség — diákok, szülők, pedagógusok — önkéntes ereje mellett Gödöllő Város Önkrományzata is nagyban segíti.

MIHÁLY-NAPI CSALÁDÜNNEP
2018.09.29., szombat 14:00-18:00 óra

MŰSOR

14:00 Megnyitó
Köszöntő és Szent Mihály dalok – A Gödöllői Waldorf iskola 6., 7. és 8. osztályos diákjai, Tápai Dóra vezetésével
A Gödöllői Waldorf iskola énekes-zenés bemutatói:

14:20 “Zöld erdőben” c. népdalperformance – 6. és 7. osztály
14:25 “Olvadás” c. produkció – 6. osztály
14:30 Magyarbődi népdalcsokor – 6.-os ének és néptánc, tanáruk: Jelinek Eszter
14:40 “Rejtelmek ha zengenek” – 8. osztály
14:45 A Grund – 8. osztály
14:55 BeatFolk – 8.-os diákzenekar Vizy Miklóssal: Ökrös Leona, Nagy Boróka, Tari Levente, Tiba Bendegúz, Kiss Bertalan Mátyás
15:15 Broken screen – 8.-os diákzenekar: Ökrös Leona, Nagy Boróka, Kiss Bertalan Mátyás

15:30 Erkel Ferenc Általános Iskola kórusa – Somogyiné Kovács Andrea vezetésével
15:50 A Chopin Zeneiskola népzene tanszakának bemutatója – Albert Anna, A. Joób Emese, Papp Csanád
16:00 Waldorf iskola diákjainak néptánc műsora – 4. osztály, tanáruk Benderné Jelinek Eszter, zene: Regenyés együttes
16:05-16:20 Sárkányjáték – Gödöllői Waldorf iskola 7. osztálya, tanáruk Tóth Piroska
16:20-16:45 Táncház – Benderné Jelinek Eszter vezetésével és a Regenyés együttessel
17:00: a VERONAKI TRIÓ Világforgó c. műsora

Színpadon kívül a Játszóházban:

15:30 Waldorf Bábszínház ; a Szadai Meseház Waldorf Óvoda előadásában
16:30 Csodababázó Benedek Krisztinával

Az esemény nyilvános, melyen kép- és hangfelvétel készül.