Az a feladatunk, hogy a gyermek környezetében olyan hatást fejtsünk ki, hogy egészen a gondolatokba és érzületekbe menően a jót, az igazat, a szépet és a bölcset utánozó lénnyé lehessen.
„…a napok ereje egyre fogy, a szívek fénye felragyog…”
Idén nyolcadik alkalommal készülünk megrendezni Szent Mihály-napi Családünnepünket Gödöllő szívében, amely azóta már hagyománnyá és sokakat vonzó, várva várt részévé vált az őszi városi kulturális programkínálatnak, egyúttal a GödöllŐsz fesztiválnak is.
szeretettel várunk mindenkit az évek óta jól bevált helyszínen,
hagyományainkhoz kapcsolódó sokszínű, ugyancsak jól bevált programjainkkal!
Most is nagy igyekezettel, örömmel készülünk, szívből reméljük, hogy az időjárás is kegyes lesz hozzánk és ismét egy élményekben gazdag, szép délutánt tölthetünk együtt Mihály-napi ünnepünkhöz kapcsolódó tevékenységekkel, játékokkal.
Idén különös jelentőséget ad ennek az ünnepnek, hogy pontosan 100 évvel ezelőtt, 1919 szeptemberében nyitotta meg kapuit Németországban az első Waldorf-iskola, így világszerte számtalan programot szerveznek a jeles évforduló alkalmából, melyhez szeretnénk rendezvényünkkel is kapcsolódni.
2019.09.28., szombat 14:00-18:00 óra
Tervezett MŰSOR
14:00 Megnyitó
Közös éneklés
„flashmob” Bognár Szilvia vezetésével és Horváth Györgyi euritmia bemutatója
Köszöntők
Dr. Gémesi György Polgármester
valamint a Gödöllői Waldorf Iskola képviseletében Kecskés Judit és Vizy Miklós
14:20
Népdalcsokor
Gödöllői Waldorf Iskola 5. osztály
14:25
A Göllner Mária Regionális Waldorf Gimnázium diákjainak kórusa
Méhes Hanga vezetésével
14:35
Step by step zenekar
André Nóra, Farkas-Molnár Judit, Kecskés Judit, Monostori Judit,
Szentmarjay Tibor, Vizy Péter és Vizy Miklós
15:00
Ökrös Leona, Nagy Boróka, Tari Levente trió
15:15
Szentiványi Márk, Tari Levente ragtime duó
15:25
CimboRock
Meleg Dezső, Tari Levente, Vizy Miklós, W. Nagy Péter
vendégművész: Dezső Huba 6. osztályos diákunk
15:45
KISS TESÓK
Kiss Bertalan és Kiss Márton
16:00
Sárkányjáték
a Gödöllői Waldorf Iskola 6. osztálya
16:15-16:45
Moldvai táncház
Póder Levente vezetésével
Színpadon kívül a Játszóházban:
16:15
Waldorf Bábszínház
a Szadai Meseház Waldorf Óvoda előadásában
16:30
Csodababázó
Benedek Krisztinával
Az esemény nyilvános, melyen kép- és hangfelvétel készül.